Praktyki, staże i wolontariaty, a RODO - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Powstaje strategia e-zdrowia na lata 2021-2026
Federacja PZ, 2020-06-24 20:40:36

Rozwój systemu e-zdrowia (P1) i innych usług centralnych, telemedycyny, oraz AI i BD w systemie zdrowia; ekosystem i architektura informacyjna ochrony zdrowia; compliance i interoperacyjność - to główne zagadnienia, nad którymi eksperci będą pracować w ramach powstającej strategii e-zdrowa na lata 2021-2026.

Strategię przygotowuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (od 1 lipca br. zmieni nazwę na Centrum e-Zdrowia) we współpracy z przedstawicielami organizacji związanych z ochroną zdrowia i informatyzacją. Porozumienie Zielonogórskie reprezentuje w tym gronie wiceprezes Tomasz Zieliński, ekspert Federacji ds informatyzacji w ochronie zdrowia.  Pierwsze spotkanie w sprawie strategii odbyło się w tym tygodniu (w formie zdalnej) i miało charakter roboczy. Ustalono m.in. główne obszary podejmowanych zagadnień i harmonogram pracy.
- Liczymy na to, że e-zdrowie będzie się w Polsce rozwijać w najbardziej pożądanym kierunku, tzn. ułatwiania lekarzom pracy, a pacjentom korzystania ze świadczeń zdrowotnych - mówi Tomasz Zieliński.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT