Ważne - Komunikat Zarządu FPZ dla członków (aneksy) - w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Ważne - Komunikat Zarządu FPZ dla członków (aneksy) - w części kodowanej serwisu FPZ oraz w mailach Ważne - Komunikat Zarządu FPZ dla członków (aneksy) - w części kodowanej serwisu FPZ oraz w mailach
Mapy potrzeb zdrowotnych dla POZ powstaną do końca roku
Federacja PZ, 2016-01-28 21:46:49

- Do końca kwietnia mają powstać mapy potrzeb zdrowotnych dla onkologii i kardiologii, a do końca roku – dla AOS i POZ – zapowiedział podczas wczorajszej sejmowej komisji zdrowia wiceminister Krzysztof Łanda.

- Pytany o prace nad siecią szpitali wiceminister wyjaśniał, że najpierw muszą powstać mapy potrzeb zdrowotnych – relacjonuje Joanna Zabielska-Cieciuch, która uczestniczyła w posiedzeniu komisji jako ekspert Porozumienia Zielonogórskiego. - Ponadto Łanda mówił o nadmiernie „rozdmuchanym” koszyku świadczeń gwarantowanych, sugerując jego ograniczenie.

Według wiceszefa resortu, w systemie brakuje pieniędzy, ale dokładanie ich bez koniecznych zmian (m.in. realnej wyceny świadczeń), nie ma sensu.
Była premier Ewa Kopacz zapytała wiceministra o to, czy już skrócił kolejki do specjalistów, po czym wyszła z sali, nie czekając na odpowiedź.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT