Praktyki, staże i wolontariaty, a RODO - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Tomasz Zieliński – architektem polskiego e-Zdrowia
Biuro Federacji PZ, 2023-11-16 12:27:26

Rozwój elektronicznych usług zdrowotnych w Polsce stał się synonimem nowoczesności i efektywności. Począwszy od elektronicznych zwolnień lekarskich w 2018 roku, poprzez wprowadzenie e-recepty, aż do uruchomienia aplikacji mobilnej „mojeIKP” w maju 2021 roku, polska służba zdrowia przeszła istną metamorfozę cyfrową. Dzięki nim udało się zrealizować wieloletni proces wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej oraz Internetowego Konta Pacjenta. Nie można jednak pomijać znaczenia ludzi stojących za tymi zmianami – wśród nich wyjątkową rolę odegrał lek. Tomasz Zieliński, wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie, który został uhonorowany tytułem "Przyjaciel e-zdrowia" podczas konferencji "Perspektywy e-zdrowia" organizowanej przez Centrum e-Zdrowia.

Tomasz Zieliński od samego początku był nie tylko obserwatorem, ale przede wszystkim uczestnikiem i krytykiem, który własnym autorytetem przyczynił się do zaufania i akceptacji cyfrowych innowacji w medycynie. Jego zaangażowanie w proces i dialog z medycznym środowiskiem przyniosło nieocenione korzyści dla rozwoju e-zdrowia w naszym kraju. To dzięki jego krytycznemu spojrzeniu i testom nowych usług, e-zdrowie w Polsce zyskało rzetelnego sojusznika.

Szczególnie godne uwagi jest wsparcie doktora Zielińskiego podczas pandemii COVID-19, gdzie jego wiedza i doświadczenie przyczyniły się do budowy systemów, które pomogły w przetrwaniu tego trudnego okresu.

Wyróżnienie doktora Tomasza Zielińskiego tytułem Przyjaciela e-Zdrowia jest wyrazem uznania za jego nieoceniony wkład w rozwój cyfrowego zdrowia w Polsce. Lekarz jest nie jest tylko przyjacielem e-zdrowia, ale przede wszystkim jego budowniczym i innowatorem, którego wkład będzie miał trwały wpływ na zdrowie milionów Polaków.

- E-zdrowie jest dla mnie czymś, do czego od samego początku mojej kariery zawodowej dążyłem i będę dążyć, bo praca jeszcze nie jest zakończona - mówi Tomasz Zieliński. - Liczę także na kontynuację współpracy w tym zakresie z Ministerstwem Zdrowia i Centrum e-Zdrowia, bo prawdziwa rewolucja cyfrowa w zdrowiu dopiero się rozpoczyna.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT