Kim jest i jakie ma uprawnienia opiekun faktyczny pacjenta - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Alma Med wyróżnione za koordynację opieki nad pacjentami
Biuro Federacji PZ, 2023-10-25 14:48:53

Centrum Medyczne Alma Med w Boćkach na Podlasiu, odniosło prestiżowe zwycięstwo w konkursie Przychodnia Przyszłości za projekt „Profilaktyka i Opieka Koordynowana na Wsi”.

Konkurs miał na celu nagrodzenie innowacyjnych rozwiązań w opiece zdrowotnej, które przynoszą korzyści zarówno pacjentom, jak i placówkom medycznym. W tegorocznej edycji zgłoszono 40 rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, jednym z nich była praca "Profilaktyka i Opieka Koordynowana na Wsi", która zdobył uznanie kapituły konkursu. Projekt ten dowodzi, że koordynacja opieki odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości usług medycznych w podstawowej opiece zdrowotnej.
– Dla mnie to było oczywiste, że opieka koordynowana to jedno z najbardziej rozsądnych rozwiązań, jakie w ostatnich latach stworzono – mówi Lek. Adam Boruch, właściciel poradni Alma Med. – Moi pacjenci już odczuwają pozytywne zmiany, ale przede wszystkim zmienia się postrzeganie lekarza rodzinnego, jako specjalisty w swojej dziedzinie.

Najważniejsze aspekty projektu obejmują:

1. Aktywną profilaktykę zdrowotną. Przychodnia aktywnie angażuje pacjentów w programy profilaktyczne, takie jak profilaktyka Chorób Układu Krążenia oraz Profilaktyka 40+.
2. Koordynację opieki, dzięki której pacjenci z chorobami przewlekłymi otrzymali kompleksową opiekę medyczną. Koordynator zarządza terminarzem wizyt i Indywidualnymi Planami Opieki, co pozwala pacjentom skoncentrować się na swoim zdrowiu.
3. Zadowolenie pacjentów. Wyniki projektu są imponujące, aż 98 proc pacjentów jest zadowolonych z opieki medycznej i poleciłoby przychodnię innym. To stanowi dowód na to, że innowacyjne podejście Centrum Medycznego Alma Med przynosi realne korzyści pacjentom.
4. Wzrost liczby pacjentów: Po zaledwie 7 miesiącach od wdrożenia rozwiązania, populacja pacjentów wzrosła o około 13 proc., co stanowi wyraźne potwierdzenie potrzeby takich innowacyjnych rozwiązań na obszarach wiejskich.

– Projekt "Profilaktyka i Opieka Koordynowana na Wsi" Centrum Medycznego Alma Med stanowi inspirację dla innych poradni POZ, dowodząc, że innowacyjność może prowadzić do realnych zmian w opiece zdrowotnej na obszarach wiejskich – mówi Tomasz Zieliński, wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na Konferencji Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej NIL IN Summit 2023.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT