KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Pilny komunikat - zagrożenie wirusowe komputerów!
Biuro Federacji PZ, 2023-03-21 11:33:26

Koleżanki i Koledzy.

Hakerzy rozsyłają maile z fałszywą informacją z “działu bezpieczeństwa NFZ”: “Pilna informacja – SZOI” (adres nie jest prawdziwym adresem NFZ, ale nagłówek to sugeruje). Informacja zaczyna się od słów: “witamy, wczoraj przez błąd programisty postronne osoby otrzymały dane podmiotów....” – a na końcu jest polecenie, aby otworzyć załącznik.
W żadnym wypadku tego załącznika nie otwierajcie!!! - usuńcie całego maila!
Fałszywy mail może wpłynąć zarówno do Waszego systemu komputerowego, jak i na Portal Świadczeniodawcy.
NFZ zamieścił już też ostrzeżenie na swojej stronie internetowej:https://www.nfz-zielonagora.pl/PL/1050/8632/Uwaga_na_falszywe_mejle__To_proba_zainfekowania_komputera_zlosliwym_oprogramowaniem/


Z poważaniem i ostrzeżeniem
Zarząd Funkcyjny Federacji PZ

Ps. W załączniku początek fałszywego maila.


Wczoraj Lubelski NFZ wysłał komunikat poniższej treści, gdyż pierwsze fałszywe maile wpłynęły w województwie lubelskim (a dzisiaj o 7:24 w Lubuskim):

“Szanowni Państwo,
W związku z pojawiającymi się zgłoszeniami o wysyłaniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia na Państwa skrzynki pocztowe maila o „możliwym wycieku informacji” oraz „zaleceniu zmiany hasła” informujemy, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie wysyłał takiej informacji. Pod żadnym pozorem proszę nie klikać we wskazany w mailu link.
Wydział Informatyki”Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT