Nowa informacja ANEKSY DO UMÓW - w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Nowa infromacja ANEKSY DO UMÓW - w części kodowanej serwisu FPZ oraz w mailach Nowa infromacja ANEKSY DO UMÓW - w części kodowanej serwisu FPZ oraz w mailach
Nagrody Specjalne Press Club Polska 2022
Federacja PZ, 2022-05-18 21:18:55

Lekarze i naukowcy popularyzujący wiedzę o pandemii koronawirusa i przeciwdziałający pseudonaukowej dezinformacji zostali laureatami Nagrody Specjalnej Press Club Polska 2022. Organizatorzy wytypowali sześć osób, które w imieniu całego środowiska tę nagrodę odbierały. Wśród nich Joanna Zabielska-Cieciuch z Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

17 maja podczas Gali Nagród Press Club Polska w imieniu wszystkich polskich lekarzy i naukowców nagrodę odebrali przedstawiciele medyków: doktor Tomasz Karauda, doktor Matylda Kłudkowska, profesor Krzysztof Pyrć, profesor Andrzej Matyja oraz doktor Joanna Zabielska-Cieciuch.

– Spotkało nas ogromne wyróżnienie, że mogliśmy w imieniu całego środowiska odebrać tę nagrodę publiczne – mówiła Joanna Zabielska-Cieciuch, specjalistka medycyny rodzinnej i ekspert FPZ. – Usłyszeliśmy wiele słów wdzięczności od dziennikarzy. – Te ostatnie dwa lata były bardzo trudne zarówno dla pracowników ochrony zdrowia, jak i mediów. Dziennikarze musieli się zmierzyć z zupełnie nowym tematem – medyczne słownictwo musieli przełożyć na zrozumiały język. Niełatwo było także znaleźć ekspertów, którzy musieli przecież w pierwszej kolejności walczyć ze skutkami pandemii. Ta współpraca medyków z dziennikarzami z pewnością przyczyniła się do zwiększenia świadomości społecznej. Propagowanie wiedzy na temat COVID-19 było nam wszystkim bardzo potrzebne i wielokrotnie decydowało o ludzkim życiu.

Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Press Club Polska wszystkim polskim lekarzom i naukowcom za konsekwentną działalność edukacyjną i prozdrowotną prowadzoną w trudnym czasie pandemii wspólnie z dziennikarzami.
– Praca nagrodzonych na rzecz ogółu, prowadzona często poza zawodowymi obowiązkami, kosztem własnej prywatności i czasu wolnego, niejednokrotnie z narażeniem się na ataki przeciwników zasługuje na najwyższe uznanie. Nagroda jest także formą podziękowania za stałą gotowość współpracy z dziennikarzami, czego efektem był rzetelny przekaz trafiający do odbiorców – uzasadnił decyzję przewodniczący Rady PCP Wojciech Tumidalski.

fot. Łukasz Sokół/ Press Club Polska  
Link do transmisji gali:
https://www.youtube.com/watch?v=YblkKjBMDTY


Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT